Czy moda na zdjęcia w plenerze będzie postępować?

Jeszcze kilka lat temu ludzie woleli być fotografowani w studiach na jasnym, jednolitym tle. Obecnie coraz częściej sesje fotograficzne przeprowadza się w plenerze, a za tło służą zachwycające krajobrazy. Skąd wzięła się taka moda i czy będzie dalej postępować?

Na czym polega moda na naturalność?

W dobie milionów zdjęć wrzucanych do Internetu każdego dnia ludzie szukają sposobów na wyróżnienie się na fotografiach. Zdjęcie na tle natury wygląda zaś dużo bardziej oryginalnie niż takie wykonane w studiu.

Wzrost popularności zdjęć w plenerze widać szczególności w segmencie fotografii ślubnych. Obecnie niemal każda para nowożeńców zdjęcia chce wykonać właśnie na tle lasów, czy jezior. Zainteresowaniem cieszą się również szeroko pojęte obszary wiejskie np. pola zbóż, czy nawet szklarnie.

Zdjęcia wykonywane na tle natury w porównaniu do fotografii w studiach różnią się nie tylko tłem. Można zauważyć, że ludzie w plenerze w mniejszym odczuwają mniejszy stres w trakcie pozowania do zdjęć. Ich postawa ciała także przybiera więc naturalniejszy charakter.

Zainteresowanie fotografiami w plenerze może mieć też nieco szersze źródła. W ostatnich latach temat ekologii i pozytywnego wpływu środowiska naturalnego jest przecież coraz szerzej omawiany, co jak widać ma też odbicie w fotografii.